פייסבוק וחינוך 2

הקשר בין פייסבוק לבין מערכת החינוך, הוא קשר ישיר. הפייסבוק הוא תוצר של מערכת החינוך, ועד ההורים הארצי האמריקאי הכיר ביוני 2010 בחשיבות הפייסבוק לקשר חברתי במערכת החינוך והחל לשתף פעולה עם החברה על מנת להפוך את הרשת לפחות פגיעה של התלמיד. ההחלטה האומללה של משרד החינוך הישראלי לאסור את החברות בין תלמיד למורה מנוגדת כל היגיון ופוגעת בחינוך החברתי.
רוב המשתמשים בפייסבוק בישראל הם גברים (54%) והגילים שמשתמשים בפייסבוק הם: מגיל 13-18 מהווים 18% מהאוכלוסייה אבל ידוע עם שיחה של תלמידים שגם הרבה תלמידים מתחת לגיל 13 הגיל המינימלי שנקבע על ידי פייסבוק חברים ברשת. 56% (רוב) ממשתמשי האינטרנט בארץ הם בני 18- 34. כמו כן נמצא שהצמיחה בקרב קבוצת גיל הם בני 16-17 היא בין הגבוהות בקבוצות גיל.
עלייה בשימוש בטלפון נייד ובמיוחד בטלפונים חכמים (smartphone) תורמת להגברת הנגישות לאינטרנט , למקורות המידע ולרשת הפייסבוק. עלייה בשימוש בטלפון נייד ובמיוחד בטלפונים חכמים (smartphone) תורמת להגברת הנגישות לאינטרנט , למקורות המידע ולרשת הפייסבוק.
כפי שפורסם בידיעות אחרונות (11/06/2011) ישראל מובילה במספר השעות שנמצאים בפייסבוק בחודש, גם אחוז החדירה של פייסבוק בישראל הוא מן הגבוהים בעולם ומהנתונים עולה שמספר המשתמשים ברשת החברתית ביחס לגודל האוכלוסייה אנחנו במקום השני עם שיעור חדירה של 90% כמו כן נמצא שפייסבוק אינה מחלישה קשרים חברתיים אלא מחזקת אותם ונותנת הזדמנות לביטויים חדשים של חברות , אינטימיות ותחושת קהילתיות, (אחווה).
הצטרפו לדך שלי בפייסבוק

רוב הציבור מחובר לאינטרנט, רוב התלמידים בגילים 12-18 מחוברים לאינטרנט רוב התלמידים יש להם חשבון ברשת חברתית הרשת החברתית הכי נפוצה היא הפייסבוק. דרכי ההתקשרות לאינטרנט נעשית בבית במחשב וכן דרך טלפון סלולרי SMARTPHONE , נמצא שרוב התקשורת בפייסבוק בגלאי 16-18 נעשית דרך טלפון סלולרי או מחשב טאבלט דוגמת אייפד .
רוב המורים אינם מחוברים לרשתות חברתיים הסיבות נובעות מבורות טכנולוגית ושמירה על הפרטיות. המורים המחוברים ברשת אינם רוצים בחברות תלמידים וכן ההיפך רוב התלמידים אינם רוצים בחברות המורים.
גם התלמידים וגם המורים רואים את הרשת החברתית – כמקום מפגש חברתי שבו אין מקום להעברת חומר לימודי. על מנת להשתמש באינטרנט להעברת חומר לימודי יש להשתמש בערוצים שונים ולא ברשת חברתית.
התלמידים אינם רואים בעין יפה בקשת חברות של מורים. לעומת זאת רוב היוזמות ביצירת חברות באות מכיוון התלמידים, כלומר רוב בקשות החברות בין מורים ולתלמידים נובעות מרצון התלמיד לקשר זה ! התלמידים לא אוהבים להתחבר לדפים רשמיים של ביה"ס .קבלת מידע התלמידים מבקשים לקבל באתר בית הספר. האתר הרשמי של ביה"ס נתפס כצינור המקובל ע"י התלמידים וההורים על מנת לקבל מידע על הנעשה בבית הספר, תלמידים רבים ציינו שיש קשר עם המורה המלמד בעיקר בנושא הלימודי דרך האי מייל. האתר הבית ספרי נועד ליצירת קשר והעברת מידע גם עם תלמידים אבל בעיר עם בוגרי בית הספר. האתר הבית ספרי נותן מידע להורי התלמיד ולמעומד להירשם לבית הספר. רבים ציינו כי האתר הבית ספרי לא מעודכן! הפייסבוק מהווה אמצעי קשר בין הורים ונרשמים חדשים לבין בית הספר. הפייסבוק מהווה קשר בין האתר מבקשי המידע לבית ספר.
images (4)להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s