הטיול ההזוי לירושלים

הטיול ההזוי

הטיול ההזוי שעשיתי   בירושלים שחזרתי הביתה ברגעים אלו,לפני חודש הזמנתי מלון בירושלים במפה הוא נראה במערב העיר אבל אחרי התשלום המלון נמצא במזרח ירושלים  National hotel. המלון נמצא מול שער הורדוס או בעברית שער הפרחים, השער המרכזי לרובע המוסלמי. יש לעבור רחוב צלאח א-דין ואחר שמואלה לרחוב אזהר . בלב ירושלים המזרחית הזמנתי חדר  לפני  רצח הנער הערבי והפרעות בירושלים, בלילה הראשון אני שומע שאין הפסקת אש והכניסה הקרקעית היכנסה אותי לחרדה  ולמתח, אני מודה שחשבתי מה קורה עם משהו ניכנס, מה קורה עם משהו תוקף אותי, המתח נתן את אותותיו והתחלתי לאכול (יפורט בהמשך) .

הכותל

מתפללים למען המדינה, וחיילי צה"ל.

בטיולי נסעתי ברכבת הקלה וזאת הייתה חוויה מדהימה ,

במרכז מזרח ירושלים לא רחוק מחומת העיר ליד רחוב צאלח א דין

מלון נשיונל באנגלית ואל ואטן בערבית

הטיול המקסים והטעים

במהלך הטיול ביקרתי ברח' יפו משם ירדתי לשער יפו ונכנסתי לעיר העתיקה בואכה הכותל המערבי, הייתי בכל הנקודות שמענינות בכותל המערבי ובקשות תשלום הצדקה עלו מכל עבר.(גם של ערבים כי חודש הרמדאן ).

הביקור במכון המקדש שבו :"במהלך השנים נבנו כשבעים כלים המשוחזרים על פי המקורות, ומוכנים לשימוש בבית המקדש. כלים אלו,עשויים זהב, כסף ונחושת, יחד עם ציורי שמן מרהיבים מעולם המקדש, בגדי הכהונה וכן דגם בית המקדש העשוי שיש עם עיטורי זהב ונחושת, מוצגים ב' תערוכת כלי המקדש' ברובע היהודי בירושלים. לאחרונה התרחבה והתחדשה 'תערוכת כלי המקדש' עם המעבר למרכז המבקרים החדש הממוקם במרכז הרובע היהודי".

בתערוכה שלושה אולמות ואודיטוריום המשמש להקרנת סרטי 'מכון המקדש' ולהרצאותיו.

כמו כן הייתי בקבר דוד המלך לפני זה הייתי  בקבר של אבי דוד לוז ז"ל פעמים בקבר דוד זה חוויה רוחנית.

קבר דוד (המלך)

בעוברי בשוק מול שער שכם ראיתי תופעה מעניינת הורים קונים לילדיהם הקטנים מתנה לרגל החג רובים  והם עוד אמרו להם זה בשביל להרוג את היהודים, זהו החינוך בירושלים מגיל קטן לשנוא את ישראל שנתפסת פה ככובש אכזר.

השווקים במזרח ירושלים נראים חיוורים לעומת השווקים בארץ, צריך לציין שנמכרת פה הרבה מתצורת ארצנו (חלבה של ברכה ואחווה ) , הרבה תמרים והרבה סוגים של לחם 3 חלות בעשרה שקלים. מצות או דפדפנים עם שומשום למעלה, מתוק וטעים , המאלבי פה לא משהו אבל הבקלוות מדהימות ובמיוחד הדבש המדהים (תוצרת הארץ למרבה  צחוק הגורל) , ממליץ על העוגיות והממתקים לקראת החג במטעמי אייפל ,כמו כן יש לציין את החומוס המדהים שעושים שם החומוס מטובל בצורה מדהימה עם צנוברים והזעתר פה הכחלחל טעים ביותר, החומוס ללא חומרים משמרים. הפלאפל פה לא משהו לא יודע הוא ממש מגעיל, בארץ יש יותר טעים. פה מוכרים כדורי פלאפל בנפרד ולא בפיתה , רציתי לציין את הקובות הבשריות בחנות ליד מלון ריץ'. כמו כן כל ערב בשעה שמונה בערב עם סיום הצום נערכת סעודה ,מה שמדהים שם זה הבמייה המדהימה והממולאים במיוחד הקישוא והחציל.

ירושלים של זהב

אזור רחוב הנביאים מהווה מרכז קניות פעיל גם לירושלמים, בזכות מקומות הפועלים משך כל השבוע גם בימים ושעות בהם שאר העיר רדומה (שבת). אבל ששאלתי ירושלמים רובם בכלל לא מבקרים במקום, אבל יש כאן מבחר מאד גדול: מאפיות עם אינספור מאפים, גבינות שונות עם כיתובים בערבית וחנויות בשר. ככל שמתקדמים לכיוון שער שכם, נתקלים ביותר ויותר רוכלים, שפע ירקות בלאדי המגיעים מכפרים שונים, נשים מבוגרות בלבוש מסורתי הפורסות על המדרכה את מרכולתן ומוכרות סחורה טרייה מעשבי העונה כגון ארטישוק, עלי גפן, שקדים ירוקים, פול ירוק, מנגולד, וזרי בבונג' (קמומיל) וסאברס. פרי הצבר.  וזה פתוח בשבת. מרחוב הנביאים יש שרות מוניות לתל אביב במחיר של 35 ש"ח בשבת.

צאלח א דין

בעזרת השם הגעתי  הבייתה , ונרגעתי.